Jednymi z kluczowych elementów strategii rozwoju firmy są działania z zakresu odpowiedzialności społecznej biznesu (CSR). Ekombud w codziennym funkcjonowaniu wdraża w życie najważniejsze zasady CSR, czyli idee zrównoważonego rozwoju z zachowaniem pełnego dialogu ze wszystkimi uczestnikami otoczenia firmy. Dba o edukację proekologiczną, samemu działając według zasad ekologii i poszanowania środowiska naturalnego. W codziennej pracy działa zgodnie z zasadami etyki biznesu. Firma dba o pracowników, ich rozwojów i miejsca pracy.

Jednym z elementów działań CSR są działania charytatywne i wspieracie potrzebujących.

Edukujemy

Ekombud działa na rzecz edukacji proekologicznej. Kształcenie zachowań młodych ludzi w zakresie ekologii, poszanowania środowiska i świadomości związanej z prawidłową segregacją odpadów to niezwykle ważna cześć działań edukacyjnych prowadzonych przez firmę. Jeśli uda się nam wspólnie wykształcić w ludziach młodych pewne pozytywne nawyki związane z szeroko pojętą ochrona środowiska to będzie to realny wkład w ochronę jakości życia przyszłych pokoleń. Ekombud jest inicjatorem programu edukacyjnego Eko-akademia 2030. Wspólnie z firmą BZUK będziemy prowadzić zajęcia edukacyjne w szkołach na terenie Bochni. Celem warsztatów jest przybliżenie, wytłumaczenie i wskazanie prawidłowych zachowań związanych z segregacją odpadów w naszych domach. Przygotowaliśmy konspekty zajęć dostosowane do rozwoju edukacyjnego poszczególnych grup wiekowych dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy ze szkołami uda się nam osiągnąć pożądany efekt. Oczywiście liczymy również na to, że poza edukacją będzie to dla dzieci dobra i ciekawa zabawa.

Dodatkowym działaniem edukacyjnym są organizowane na terenie szkół specjalne punkty segregacji odpadów.

Działaniami uzupełniającymi bezpośrednią edukację są informacje dotyczące zachowań ekologicznych, które promujemy przez portal społecznościowy Facebook.

Pomagamy

Jako firma staramy się być zawsze tam gdzie możemy pomóc. Wiemy, że jest wiele osób, które tej pomocy potrzebują. W ramach działań CSR podpisaliśmy umowę z fundacją Auxilium. W ramach porozumienia będziemy wspierać działania Fundacji. Chcemy również pomagać i inwestować w przyszłość naszego miasta, regionu wspierając młodych zdolnych ludzi. Budujemy i realizujemy program stypendialny dla osób uzdolnionych i wyróżniających się osiągnięciami w nauce.

Wspieramy

Będąc częścią społeczności bocheńskiej wspieramy działania na rzecz rozwoju naszego miasta i regionu. Jednym z elementów naszej strategii są działania na rzecz rozwoju sportu na terenie Bochni.

Sponsorujemy m.in. zespół koszykarek Mosir Bochnia, Międzynarodowy Turniej Judo, ekipę rajdową mrodrive.
Dodatkowo naszym wsparciem cieszą się również Dni Bochni czyli największe święto miasta

Nasi pracownicy

Powodzenie i rozwój naszej firmy to wynik zaangażowania, rzetelności i profesjonalizmu naszych pracowników oraz wsparcia ich rodzin. Wspólnie tworzymy naszą firmę oraz wspólnie się o nią troszczymy. Dlatego dbamy o naszych pracowników zachowując dobre warunki pracy, inwestując w szkolenia pomagające rozwijać im swoje umiejętności zawodowe. W naszych relacjach obowiązują najwyższe normy zachowań etyki biznesu. Jako właściciele i zarząd firmy dbamy o ciągłość pracy, rozwój i dochodowość przedsiębiorstwa tak, aby nasi pracownicy mogli być spokojni o swoją przyszłość.

Mamy świadomość jak ogromne znaczenie dla rozwoju firmy ma wsparcie rodzin pracowników. Dziękujemy, że jesteście z nami